POLİS BİLGİ
twitter facebook rss

Koruma Memuru Alımları

Emniyet koruma memuru alacak! 30 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları, Detayları 2013 Alımlar Ne Zaman Olacak? Alım İşlemleri Ne Zaman Yapılacak, Alım Kriterleri Neler ?ilk etapta alınacak 10 bin Koruma memuru bin 800 ile 2 bin TL arasında maaşla işbaşı yapacak..
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin korumamemuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek.Koruma Memuru kadrolu olacak ve ortalama Bin 800 ile 2 bin TL maaşla alacak!

30 Bin Koruma Memuru Alımı ne zaman yapılacak? Ayrıntılar sitemizde! Herkesin merak ettiği 30 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuru İşlemleri ne zaman başlayacak? 30 Bin Koruma Memuru Alımı taslağı hazır mı? 30 Bin Koruma Memuru Alımı ne zaman yapılacak? Polis teşkilatına yapılacak alımlarla ilgili gelişmeleri takip eden sitemiz gazete bugün de yayınlanan makaleyi haberlerine taşıdı.

Emniyet’in koruma memuru taslağına bugün gazetesi ulaştığını yazdı.Gazetenin yaptığı haber şu şekilde; İlk etapta 10 bin sonra 20 binkorumamemuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşıyapacak. Emniyet Genel Müdürlüğü’nünkoruma memuru alımına ilişkin hazırladığı kanun değişikliği tasarısının son şekli şu şekilde;

Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek. Koruma memurları bin 800 ile 2 bin TL arasında maaşla işbaşı yapacak.

Emniyet’e ait tesisler, kamu binaları, hassas bölgeler, kişi ve yakın koruma hizmetlerinde görev yapan 29 bin polis suçla mücadeleye kaydırılacak.

En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26’dan 28’e çıkarıldı. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5’i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

You must be logged in to post a comment.

Submitted in: Genel | Etiketler:, , , , , , ,